Promienniki ciepła i inne sposoby ogrzewania domów.

Rozpoczynając budowę domu wielu inwestorów staje przed decyzją jaki system ogrzewania wybrać. Wybór jest naprawdę spory. Można wybierać tradycyjne ogrzewanie grzejnikowe zasilane z pieca dwufunkcyjnego, kominek z płaszczem wodnym czy z rozprowadzeniem powietrza. Można również korzystać z rozwiązań bardziej ekologicznych, jakim są np. pompy ciepła najlepiej współpracujące z ogrzewaniem podłogowym.

Swego rodzaju nowością na rynku są z pewnością promienniki ciepła. Dotychczas ich stosowanie było kojarzone głównie z obiektami wielkogabarytowymi, takimi jak fabryki czy innego typu hale, ale nowoczesne rozwiązania sprawiają, że ich stosowanie jest możliwe również w domach jednorodzinnych. Stosuje się w nich przede wszystkim promienniki elektryczne.

Promienniki ciepła użytkowane w domach sprawdzą się przede wszystkim w pomieszczeniach, z których korzystamy okresowo, jak np. w łazienkach. Pozwalają one na bardzo szybkie ogrzanie wnętrza i uzyskanie pożądanej temperatury, a przy tym zużywają to tego niewiele energii. Producenci dbają również o stronę estetyczną promienników ciepła do użytku domowego. Wiele z nich swoim wyglądem przypomina obraz, a więc jest źródłem ciepła bardzo dekoracyjnym.