Górna kurtyna powietrzna i promienniki ciepła

Zdecydowanie wraz z nadejściem zimowych miesięcy trzeba w domu nastawić się na znacznie wyższe miesięczne rachunki, z których spora część będzie właśnie dotyczyć ogrzewania. Jak wiadomo na rynku mamy dostępnych wiele rodzajów ogrzewania, z czego najpopularniejsze dotyczą wykorzystania gazu, węgla, gorącej wody, elektryczności, czy oleju opałowego. Główny problem jednak leży w samym systemie ogrzewania. Dlatego warto wiedzieć, co to są promienniki ciepła.

Typowe ogrzewanie polega na nagrzewaniu powietrza, które jednak unosi się ku górze i przez to większość z niego nie spełnia swej roli. Dlatego w takim momencie koniecznie trzeba postawić na inne rozwiązania, jak choćby promienniki ciepła oraz górne kurtyny powietrzne. Takie kurtyny można ustawić w odpowiedni sposób, dzięki któremu prąd ciepłego powietrza będzie skierowany na wybrane przez nas miejsce, co pozwoli na spore oszczędności w ogrzewaniu.

Takie promienniki ciepła również są niezwykle skuteczne i ekonomiczne, gdyż podobnie, jak kurtyny powietrza ogrzewają tylko wybrany przez nas obszar. Działają za pomocą specjalnych promieni cieplnych, które rozchodzą się po wybranej strefie, dzięki czemu nie trzeba ogrzewać całych pomieszczeń.