Promienniki ciepła w mieszkaniach, czyli optymalna temperatura

Ciężko jest dokładnie ustalić optymalną temperaturę w pomieszczeniach mieszkalnych. Jak wiadomo, każdy z nas całkiem inaczej reaguje na temperaturę. Jednak ustalono średnią temperaturę, jaka powinna panować w poszczególnych miejscach. Tak więc w kuchni powinno to być 18-20 stopni, w salonie 20-22 stopnie, w łazience 22-24 stopnie, a w sypialni 16-18 stopni. Żeby jednak osiągnąć przynajmniej takie minimalne temperatury trzeba zastosować promienniki ciepła.

Oczywiście niezwykle skuteczne w użyciu promienniki ciepła to nie jedyna możliwa opcja, natomiast pozwalają one na skuteczne ocieplenie pomieszczeń, a przy tym obniżą nasze rachunki za ogrzewanie nawet o połowę. Takie promienniki idealnie sprawdza się w kuchni i łazience, gdzie przy niewielkich rozmiarach pomieszczeń jedno urządzenie bez trudu pokryje cały obszar i nie trzeba będzie ustawiać je na większy pobór mocy.

Dzięki promiennikom ciepła będzie można ustawić optymalną temperaturę w pomieszczeniach mieszkalnych. Bez wątpienia ich zastosowanie okaże się strzałem w dziesiątkę. Dlatego warto je wypróbować i przekonać się, jak proste i tanie są one w użyciu, a być może staną się one naszymi systemami grzewczymi na wiele lat.