Kurtyny powietrza i promienniki ciepła - współpraca doskonała

Czy lubisz to przyjemne ciepło, które ogarnia cię po wejściu do galerii handlowej lub budynku użyteczności publicznej? Odpowiada za nie kurtyna powietrzna - rozwiązanie o szerokim zastosowaniu.

Tam gdzie drzwi otwierane są i zamykane praktycznie bez przerwy, utrzymanie stałej temperatury mogłoby być sporym problemem. Dzięki kurtynom powietrznym kłopot ten jednak nie istnieje. Wmontowana nagrzewnica sprawia, że powstaje ukierunkowany strumień ciepła, dzięki któremu temperatura wewnątrz jest zachowywana.

Dzięki kurtynie powietrznej zimno z zewnątrz rozbija się o niewidoczną barierę. Dlatego też kurtyna powinna zostać zastosowana tam, gdzie drzwi się często otwierają, czyli w obiektach handlowych i innych służących dużym grupom ludzi. Często uzupełnieniem kurtyn są inne nowoczesne systemy grzewcze takie jak promienniki ciepła. Kolejnymi miejscami, w których mogą znaleźć zastosowanie kurtyny i promienniki ciepła są hale produkcyjne, przechowalnie i różnego rodzaju miejsca składowania.

W pomieszczeniach ważne jest przecież nie tylko to, aby zimne powietrze nie dostawało się z zewnątrz, ale również chodzi o to, aby zgromadzeni w nich ludzie nie narzekali na zbyt chłodną temperaturę. Dzięki promiennikom ciepła i ich sprytnemu działaniu (nagrzewaniu powierzchni, a nie powietrza) ludzie są zadowoleni. Do uzyskania tego samego efektu trzeba by poświęcić więcej energii z tradycyjnego systemu grzewczego i oczywiście więcej za to zapłacić.

Co ważne, kurtyny powietrza nie są wyłączane na okres letni - służą także wtedy, tyle że nie wytwarzają ciepłego, tylko zimne powietrze, dzięki czemu usprawniają działanie systemu klimatyzacyjnego.