Jak promienniki ciepła wpływają na energooszczędność.

Redukcja kosztów działalności przedsiębiorstw w dobie ogólnie pojętego, ale również mocno wyimaginowanego kryzysu to cel przewodni, jaki przyświeca szefom, prezesom i właścicielom firm. Paradoksalnie, firmy, które posiadają duże hale czy warsztaty albo magazyny zdecydowały się na zainstalowanie nowoczesnych systemów grzewczych z wykorzystaniem promienników ciepła. Dla zainteresowanych napiszemy tylko, że zainwestowanie w takie rozwiązanie to energooszczędność na długie lata, a co tym idzie wieloletnie oszczędności finansowe, dzięki niższym rachunkom za energię.

Jak to możliwe, że promienniki ciepła pomagają zaoszczędzić wiele pieniędzy? Sprawa jest prosta. Są one idealnym rozwiązaniem dla miejsc, w których nie trzeba ogrzewać całych hal, wszystkich pomieszczeń, a jedynie ludzi albo miejsca w których wykonuje się pracę. Promienniki ciepła potrafią ogrzać tylko i wyłącznie konkretne partie magazynu, na przykład strefy, gdzie towar musi mieć cieplejszą temperaturę.

Promienniki ciepła pomagają jednoznacznie w zaoszczędzeniu energii grzewczej, a raczej paliwa, dzięki któremu tą energię zaoszczędzimy. Jeżeli ogrzewamy promiennikiem powierzchnię palety z kawą to ciepło z promiennika uzyskuje jedynie kawa i paleta. Przy normalnym ogrzewaniu centralnym czy grzejnikowym musielibyśmy ogrzewać całą powierzchnię i powietrze w magazynie, a dopiero to ciepło przeniosło by się na palety z kawą. Ale wówczas cały magazyn musiałby mieć jedną i tą samą temperaturę.

Dlatego właśnie oszczędności finansowe są naprawdę spore. Zyskujemy kilkakrotnie koszty zamontowania instalacji promienników ciepła.