Promienniki ciepła w szklarniach - jedna z możliwości ogrzeawnia

Każdy ogrodnik wie, jak ważne jest to, aby roślinom zapewnić niezbędne do życia warunki. Na przykład w szklarniach kluczowe jest utrzymanie odpowiedniej temperatury, dzięki której rośliny rosną, kwitną i owocują.

W szklarniach znajdują zastosowanie promienniki ciepła (ale nie gazowe). Są energooszczędne i wydajne. Działają wtedy kiedy trzeba i tyle, ile trzeba. Promienniki elektryczne czy olejowe przyczynią się do tego, że rośliny będą przynosiły zysk, niezależnie czy chodzi o sprzedaż ich kwiatów czy części jadalnych.

Jeśli chodzi o gazowe promienniki ciepła, to mimo że nie nadają się do codziennego ogrzewania, warto mieć je pod ręką. Zawsze zdarzyć się może awaria albo silne mrozy mogą okazać się ponad możliwości naszego systemu ogrzewania szklarni i wtedy wystarczy sięgnąć po przenośne gazowe promienniki ciepła, które uratują nasze rośliny i nasze plony.

Poza promiennikami ciepła można także ogrzewać rośliny nagrzewnicami powietrza albo za pomocą kotła z gorącą wodą. Można też ogrzewać piecem, ale jest to mało wygodne, gdyż utrzymanie stałej temperatury jest zbyt pracochłonne, a konsekwencje zaniedbania zbyt duże.

W szklarni mogą się jednak zostać zainstalowane nagrzewnice gazowe. Dlatego, że w ich przypadku funkcjonuje cały system - zarówno produkujący ciepło jak i odprowadzający spaliny. Jest to więc rozwiązanie w pełni bezpieczne i dobrze przemyślane.

Szklarnia to miejsce wymagające bardzo wysokiej temperatury. Trzeba ją stworzyć. Jest kilka sposobów spośród których warte uwagi są przede wszystkim nagrzewnice albo promienniki ciepła.