Gdy zastanawiamy się nad zastosowaniem promienników gazowych w firmie lub w pomieszczeniach mieszkalnych interesuje nas stosowane w nich paliwo. Promienniki gazowe są tanim sposobem na zapewnienie sobie komfortu cieplnego, o którym zapewne marzymy wtedy, gdy za oknem robi się nie tylko pochmurno, ale i zimno.
Wiele osób poszukując optymalnych rozwiązań grzewczych natrafiło na możliwości ogrzewania gazowymi promiennikami ciepła. Systemy te doceniane są za ich walory ekonomiczne i ekologiczne. Często jednak nie do końca wyjaśniona jest kwestia ich paliwa.
W gazowych promiennikach ciepła paliwem mogą być różne rodzaje gazu. Może to być gaz doprowadzany do domów siecią. Może to być też LPG (mieszanina propanu i butenu), na które jeżdżą samochody. Ta druga możliwość jest zarówno tańsza, jak i daje większe możliwości w zakresie mobilności. Sprawdzajmy przed zakupem to, jakie może być paliwo przy danym modelu promiennika ciepła.
To, jakie paliwo będzie zasilało promiennik ciepła należy dobrać do celu zastosowania tego urządzenia. Inne sytuacja będzie wtedy, gdy promiennik ma za zadanie ogrzanie pojedynczego stanowiska pracy - można wtedy zdecydować się na prosty, nakładany na butlę gazową. Jednak można też zdecydować się na zasilenie gazem płynnym, jeśli promienniki ciepła mają swoje stałe miejsca i odpowiedzialne są za ogrzanie dużej powierzchni hali czy magazynu.
Promienniki gazowe powoli zużywają swoje paliwo, dzięki czemu są ekonomiczne. Pozwalają też na ogrzanie wybranego pomieszczenia. Stosowanie się do zasad użytkowania zapewnia pełne bezpieczeństwo.