Promienniki ciepła i ich wpływ na nasze zdrowie.

Promienniki ciepła są coraz częściej stosowane w ogrzewaniu budynków. Poza walorami, jakimi niewątpliwie są ekologiczność i niskie koszty takiego sposobu ogrzewania, dodatkową zaletą jest pozytywny wpływ promienników ciepła na nasze zdrowie. Promienniki ciepła emitują promieniowanie podczerwone, które już od dawna jest stosowane w sanatoriach, Spa czy saunach domowych.

Znany jest bowiem jego dobroczynny wpływ na krew, pobudzając ją do produkcji limfocytów dzięki czemu stajemy się bardziej odporni. Ponadto działa dobrze na stany zapalne stawów, kości czy mięśni. Niektórzy wskazują, że wpływa ono dobrze również na obniżenie cholesterolu, leczenie otyłości czy cellulitu. Jak więc widać, lista schorzeń, w których promieniowanie podczerwone działa korzystnie na nasze zdrowie jest długa.

Ponadto odkrywane są coraz to nowe sposoby wykorzystania tego promieniowania i lista schorzeń, które można leczyć przy jego pomocy nieustannie się wydłuża. W związku z tym, planując budowę domu i szukając taniego sposobu jego ogrzewania może warto zainteresować się grzejnikami podczerwieni, które oprócz walorów dla naszego portfela, korzystnie wpłyną także na nasze zdrowie.