Czy promienniki ciepła można stosować w szklarniach?

Szklarnie to kolejne duże obiekty, które muszą być ogrzewane, żeby rośliny w nich hodowane mogły dobrze rosnąć i rozwijać się, mimo niesprzyjających warunków zewnętrznych. Koszty ich ogrzewania nie są małe i dlatego ich właściciele wciąż poszukują alternatywnych sposobów ogrzewania, które jednocześnie pozwolą obniżyć koszty.

Są efektywne, wydajne

W przypadku wielu obiektów wielkogabarytowych świetnie sprawdzają się promienniki ciepła. Są one efektywne, wydajne i tanie w użytkowaniu. Do ich zasilania używa się najczęściej gazu, ale mogą być również zasilane prądem lub olejem. W przypadku szklarni gazowe promienniki ciepła niestety się nie sprawdzą, bo gaz mógłby zaszkodzić rozwijającym się roślinom. A zastosowaniu prądu czy oleju byłoby zbyt kosztowne.

Pozwalają znaczną część

W przypadku szklarni najlepszym rozwiązaniem jest ogrzewanie wodne, za pomocą wody, która krąży w rurach. Może być ona ogrzewana w przeróżny sposób, ale wielu właścicieli szklarni wybiera solary, które są bezpłatnym i odnawialnym źródłem energii. Pozwalają one przez sporą część roku ogrzewać wodę do temperatury wystarczającej do ogrzewania szklarni. Dzięki temu właściciel oprócz kosztów inwestycji nie ponosi później żadnych kosztów.

Kiedy będziemy posiadali ogrzania

Tak więc jak widać promienniki ciepła, mimo możliwości zastosowania ich w naprawdę wielu obiektach, akurat w przypadku szklarni nie sprawdzą się. Jeśli jednak będziemy mieli do ogrzania magazyn czy halę produkcyjną to promienniki ciepła sprawdzą się rewelacyjnie.