Promienniki ciepła w technologii sauna infared.

Sauna jest miejscem, które znane jest ze swoich leczniczych właściwości. Wysoka temperatura, jaka w niej panuje, oraz wysoka wilgotność, działa pozytywnie na ludzki organizm, pozwalając na oczyszczenie ciała z toksyn. Seanse w saunie poprawiają odporność organizmu, działają dobroczynnie na skórę oraz leczą niektóre stany chorobowe.

Najczęstszymi promiennikami ciepła, stosowanymi w saunach tradycyjnych, są piece elektryczne. Ostatnio jednak dużą popularność zyskują sobie sauny infared, które ogrzewa się dzięki promiennikom podczerwieni.

Sauny infared zyskują sobie wielu zwolenników głównie dlatego, że ich założenie i utrzymanie jest mniej czasochłonne i tańsze, niż otwarcie sauny tradycyjnej. Sauny, gdzie promiennikami ciepła jest promieniowanie podczerwone, szybciej się nagrzewają, można w nich także przebywać trzy razy dłużej niż w saunach tradycyjnych, bez szkody dla własnego zdrowia.

Promienniki ciepła w saunach infared to lampy ceramiczne, które emitują promienie podczerwone. Bardzo szybko docierają one do ludzkiego ciała i lepiej je nagrzewają, a co za tym idzie - efektywność działania takiej sauny wzrasta. Poza standardowymi działaniem, sauny infared pozwalają pozbyć się takich dolegliwości, jak rożnego pochodzenia bóle (od bólów głowy do bólów menstruacyjnych). Działają również skutecznie w przypadku problemów ze stawami, więzadłami, naczyniami krwionośnymi. Niwelują również skutki stresu oraz przyspieszają leczenie różnorakich chorób.

Poza aspektami zdrowotnymi, ważne są również działania stricte kosmetyczne. Sauny infared pozwalają szybko zrzucić zbędne kilogramy czy pozbyć się cellulitu. Poprawiają także wygląd skóry - przebywanie w nich jest wskazane szczególnie dla osób z problemami dermatologicznymi.

Przy wyborze sauny bądź jej zakładaniu warto rozważyć opcję nagrzewania promieniami podczerwieni. Sauny infared są wydajniejsze od tradycyjnych oraz przynoszą dużo więcej korzyści jej użytkownikom.